DUSZPASTERSTWO RODZIN DIECEZJI SIEDLECKIEJ


Idź do treści

Menu główne:


Spotkanie opłatkowe 2011

DEKANALNE PORADNIE ŻYCIA RODZINNEGO > Z życia poradni

Spotkanie opłatkowe pracowników duszpasterstwa rodzin w Siedlanowie


9 stycznia 2011 roku miło miejsce spotkanie opłatkowe dla pracowników poradni rodzinnych z naszej diecezji. Rozpoczęło się ono wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie.

Ks. Jacek Sereda – diecezjalny duszpasterz rodzin, zwracając się do zgromadzonych życzył wielu Bożych łask i wytrwałości w pracy poradnianej. Potem był czas wspólnych życzeń i łamania się opłatkiem. O podjęcie gości i stół zatroszczyły się osoby z Diakoni posługującej przy Domu rekolekcyjnym. Przy tej okazji wyrażamy serdeczne podziękowanie za zorganizowanie i posługę podczas spotkania wszystkim osobom z diakonii Domu Rekolekcyjnego.

W czasie spotkania zostało też poruszonych wiele bieżących kwestii dotyczących pracy w poradniach rodzinnych, m.in. potrzeby zagęszczenia sieci poradni rodzinnych w diecezji, zwiększenia liczby doradców życia rodzinnego, warunków nadawania misji kanonicznej, opracowania wytycznych porządkujących i ujednolicających pracę poradni rodzinnych w diecezji, kwestia utrzymania materialnego poradni oraz wynagrodzenia za pracę dla doradców itp. Wiele z tych spraw zostało zasygnalizowanych i będą one podejmowane, m.in. w czasie zbliżających się rekolekcji dla doradców życia rodzinnego w Siedlanowie w dniach 11-13 lutego br.

ks. H.G.



STRONA GŁÓWNA | AKTUALNOŚCI | WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA RODZIN | DUSZPASTERSTWO NARZECZONYCH | DUSZPASTERSTWO MAŁŻEŃSTW I RODZIN | DEKANALNE PORADNIE ŻYCIA RODZINNEGO | WARTO SPOJRZEĆ | PRZYDATNE ADRESY I LINKI | DANE KONTAKTOWE | Mapa witryny

Liczniki na bloga

Powrót do treści | Wróć do menu głównego